Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Książę w cukierni

Autorzy: , dodano Niedziela, 8 grudnia 2013 | kategoria: Nowości, Książki dla rodziców, Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla dzieci (10-12 lat)

"Książę w cukierni"
Marek Bieńczyk
ilustr. Joanna Concejo
Wydawnictwo Format, 2013


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

Dwójka znakomitych bohaterów, szczypta humoru i wdzięk stylu – Marek Bieńczyk, laureat nagrody literackiej Nike, podsuwa nam z pozoru tylko żartobliwą powiastkę o szczęściu. Bo "ze szczęściem są same kłopoty" – mówi Duży Książę, jeden z bohaterów Bieńczyka. I mnoży przykłady owych kłopotów, analizując powody ulotności szczęścia. Jego rozmówczynią jest Kaktusica, dla której szczęście ma smak napoleonki, bajaderki albo szarlotki.

Za sprawą niezwykłych ilustracji Joanny Concejo i oryginalnego projektu (książka ma formę ponad 6-metrowej harmonijki) świat cukierni przechodzi w nowy wymiar – na pogranicze najpiękniejszego snu i jawy. To świat pełen lekkości, ciepła, z nutą marzycielstwa i poezji. Książka-majstersztyk, książka-dzieło sztuki.

Chciałoby się westchnąć: "na szczęście"! On – filozof, ona – racjonalna wielbicielka ciastek. Ich różne spojrzenia na to, czym może być szczęście, krzyżują się w cukierni, dla naszego pokrzepienia i refleksji.

Beata Kęczkowska, Gazeta Wyborcza

Dofinansowano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MAREK BIEŃCZYK - urodzony w 1956 roku w Warszawie, pisarz, historyk literatury, tłumacz z języka francuskiego, eseista, laureat NIKE 2012. Stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”. Studiował romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Znawca literatury polskiego romantyzmu i współczesnej humanistyki francuskiej. Jest autorem m.in.: „Szybko i szybciej – eseje o pośpiechu w kulturze”, „Czarny człowiek. Krasiński wobec śmierci”, „Melancholia. O tych co nigdy nie odnajdą straty” (wyróżnienie Fundacji Kultury, nominacja do Nagrody Literackiej Nike), „Oczy Durera. O melancholii romantycznej”, „Przezroczystość”, „Księga twarzy” oraz „Nussi i coś więcej”.

Jest członkiem International Federation of Wine and Spirits Journalists and Writers (F.I.J.E.V.), współpracuje z krakowskim Collegium Vini. Publikował i publikuje cykle felietonów na temat wina m.in. w „Magazynie” „Gazety Wyborczej”, „Przekroju”, miesięczniku „Forbes”, dwumiesięczniku „Magazyn Wino” i miesięczniku „Kuchnia”. Wraz z Wojciechem Bońkowskim stworzył pierwszy polski przewodnik enologiczny „Wina Europy”.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Ryms na Facebook
 • Wróble na kuble
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • OKO
 • Arctic
 • ryms w empikach
 • Lato Adeli
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Plasterek
 • Amelia i Kuba