Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Chomik Wincent i świat sztuki: Jan Matejko

Autorzy: , dodano Poniedziałek, 11 lutego 2013 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla dzieci (10-12 lat)

"Chomik Wincent i świat sztuki: Jan Matejko"
Anna Chudzik
ilustr. Izabela Marcinek
Wydawnictwo Bosz, 2013

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Druga książka z serii Wydawnictwa Bosz o dokonaniach polskich artystów. Tom poświęcony największemu malarzowi narodowemu, Janowi Matejce, pokazuje go nie tylko jako artystę, ale i człowieka bliskiego każdemu z nas.

Wcześniej ukazała się książka poświęcona Wyspiańskiemu.  

Informacja wydawcy:

"Chomik Wincent i świat sztuki: Jan Matejko" to druga książka z serii, która w przystępny 
i zabawny sposób przekazuje dokonania polskich artystów i inspiruje do podejmowania własnych kroków w świecie sztuki. Tom poświęcony największemu malarzowi narodowemu, Janowi Matejce, pokazuje go nie tylko jako artystę, ale i człowieka bliskiego każdemu z nas: posiadającego rodzinę, codzienne zmartwienia, ale też wielką pasję, która zapewniła mu sławę. Książka stworzona dla dziecięcego rozwoju, zabawy i nauki, uzupełniona o praktyczne ćwiczenia, przypadnie do gustu każdemu małemu twórcy.

Opracowanie zawiera wysokiej jakości, kolorowe reprodukcje obrazów Jana Matejki. Pomiędzy nie wplecione został tekst dotyczący życia i twórczości artysty, a także istotnej dla niego historii Polski, z którą nieodłącznie związana była jego twórczość. Merytoryczny przekaz o charakterze edukacyjnym uzupełniają barwne ramki z ciekawostkami na temat malarstwa i zdjęcia miejsc 
i ludzi, związanych z życiem artysty.

Wyjątkowym elementem publikacji są zabawy, które zachęcają do samodzielnego odkrywania technik warsztatowych jakimi posługiwał się artysta. Książka "Chomik Wincent i świat sztuki: Jan Matejko" pokazuje jak twórczo wykorzystywać kalkę, zaprasza do wykonywania pierwszych szkiców kostiumologicznych i uczy operowania światłem. Interaktywny wymiar książeczki podkreślony jest przez pytania sprawdzające, które zabawę ze sztuką czynią również nauką. 
Na ostatnich stronach znajduje się treściwy informator wskazujący jak dalej poznawać postać Jana Matejki - dzięki temu stanowi pierwszy krok w stronę rozbudzania wśród najmłodszych pasji do sztuki.

Anna Chudzik (pomysłodawczyni i autorka tekstu) jest redaktorem i wykładowcą, a Izabela Marcinek (autorka ilustracji) to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, czynna artystka. "Chomik Wincent i świat sztuki: Jan Matejko" jest publikacją przeznaczoną dla dzieci w wieku 9-12 lat.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • 12 miesięcy
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Wróble na kuble
 • Żółwik
 • OKO
 • Arctic
 • ryms w empikach
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ryms na Facebook
 • czaple
 • Lato Adeli