Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Dzieci z jeziora

Autorzy: , dodano Poniedziałek, 14 stycznia 2013 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (4-6 lat), Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Dzieci z jeziora"
Łukasz Orbitowski
ilustr. Olaf Brzeski
Bunkier Sztuki, 2012


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

"Dzieci z jeziora" to bajka o chłopcu, który spędzał lato ze swoim ojcem i o tym, że cały świat zbudowany jest z cząstek. To także opowieść o prawdziwej przyjaźni.

Seria Małego Klubu Bunkra Sztuki to cykl książek dla dzieci powstający w wyniku współpracy zaproszonych autorów i artystów wizualnych. Książki wpisują się w tradycję tak zwanych picture books, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

FRAGMENT:

Pewnego wieczoru Edward zapytał ojca, czym tak naprawdę się zajmuje i co to takiego ten akcelerator. Ojciec odpowiedział, że jest fizykiem i rozpędza cząstki. Oczy chłopca zrobiły się wielkie, a ojciec rzekł:

– Cały świat zrobiony jest z cząstek. Takich malutkich kruszynek. A akcelerator to taka maszyna, która zmienia cząstki w strumień.

Dzięki niemu strumień płynie coraz szybciej i szybciej. Sęk w tym, że teraz nam się zepsuł i próbujemy go naprawić. Koledzy w instytucie potrzebują moich wyliczeń, rozumiesz?.

O AUTORACH:

Łukasz Orbitowski (ur. 1977). Pisarz i publicysta. Laureat licznych nagród i stypendiów. Mieszka w Krakowie i Kopenhadze.

Olaf Brzeski (ur. 1975). Studiował rzeźbę w ASP we Wrocławiu. Dwukrotny stypendysta Młodej Polski. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

O SERII:

Cykl książek dla dzieci powstających w wyniku współpracy zaproszonych autorów i autorek z artystami i artystkami wizualnymi. Książki wpisują się w nurt bajek antydyskryminacyjnych, które poprzez oddziaływanie na dziecięcą wyobraźnię i pobudzanie empatii, uczą akceptowania własnych niedoskonałości i sugerują, że każdy z nas jest inny, a różnorodność to zaleta, a nie wada. Opowiadanym w książkach historiom towarzyszą ilustracje, których podstawowym celem jest uwrażliwianie estetyczne dzieci już od najmłodszych lat. Książki wpisują się w tradycję tak zwanych picture books, czyli książek, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

Serię rozpoczęliśmy jesienią 2011 trzema tytułami: "Historia Myszki Franciszki" i "Magiczny Las" autorstwa Magdaleny Stoch z ilustracjami Marty Ruszkowskiej i Przemysława Czepurko oraz "Przygody Vendetty" Sylwii Chutnik z ilustracjami Mikołaja Małka.

Nowe tytuły to: "Dziewczynka ze światła" Małgorzaty Rejmer i Joanny Pawlik, "Dzieci z jeziora" Łukasza Orbitowskiego i Olafa Brzeskiego, "Kopciuszek idzie na wojnę, czyli historia kołem się toczy" Sławomira Shutego i Agnieszki Piksy oraz "Marcin i pełnia w Zoo" Justyny Bargielskiej i Doroty Buczkowskiej.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • ryms w empikach
 • Ryms na Facebook
 • 12 miesięcy
 • Arctic
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Żółwik
 • czaple
 • Wróble na kuble
 • OKO
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Lato Adeli
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej