Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Kopciuszek idzie na wojnę

Autorzy: , dodano Piątek, 23 listopada 2012 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat)

"Kopciuszek idzie na wojnę, czyli historia kołem się toczy"
Sławomir Shuty
ilustr. Agnieszka Piksa
Bunkier Sztuki, 2012


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

"Kopciuszek idzie na wojnę, czyli historia kołem się toczy" to bajka o buncie w świecie bajek i jego nieoczekiwanych konsekwencjach.

Seria Małego Klubu Bunkra Sztuki to cykl książek dla dzieci powstających w wyniku współpracy zaproszonych autorów i artystów wizualnych. Wpisują się one w tradycję tak zwanych picture books, czyli książek, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

FRAGMENT:

Piaszczystą drogą, wśród umajonych kwiatami łąk, wędrowały dwie siostry. Jedna była w wieku, w którym małe dziewczynki opuszczają bezpieczną krainę dzieciństwa, druga stawiała pierwsze kroki na ścieżce życia. Słońce chowało się już za horyzontem, a one miały do przebycia pogrążający się w mroku las. By dodać sobie otuchy, a także po to, by skrócić drogę przez dzikie ostępy, starsza zaproponowała, że opowie młodszej straszną historię.

– Ajka! Ajka! – wykrzyknęła radośnie młodsza, co w języku małych dziewczynek oznaczało, że z przyjemnością jej wysłucha. Po przekroczeniu granicy lasu starsza rozpoczęła opowieść…

O AUTORZE I AUTORCE:

Sławomir Shuty (ur. 1973). Artysta intermedialny: pisarz, reżyser filmowy, fotograf, performer, twórca artzina „Baton”. Laureat Paszportu „Polityki” w kategorii Literatura. Pochodzi z Nowej Huty, mieszka w Krakowie.

Agnieszka Piksa (ur. 1983). Studiowała grafikę w ASP w Krakowie i w Klużu-Napoce (Rumunia). Zajmuje się rysowaniem, ilustrowaniem i projektowaniem graficznym. Mieszka i pracuje w Krakowie.

O SERII:

Cykl książek dla dzieci powstających w wyniku współpracy zaproszonych autorów i autorek z artystami i artystkami wizualnymi. Książki wpisują się w nurt bajek antydyskryminacyjnych, które poprzez oddziaływanie na dziecięcą wyobraźnię i pobudzanie empatii, uczą akceptowania własnych niedoskonałości i sugerują, że każdy z nas jest inny, a różnorodność to zaleta, a nie wada. Opowiadanym w książkach historiom towarzyszą ilustracje, których podstawowym celem jest uwrażliwianie estetyczne dzieci już od najmłodszych lat. Książki wpisują się w tradycję tak zwanych picture books, czyli książek, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

Serię rozpoczęliśmy jesienią 2011 trzema tytułami: "Historia Myszki Franciszki" i "Magiczny Las" autorstwa Magdaleny Stoch z ilustracjami Marty Ruszkowskiej i Przemysława Czepurko oraz "Przygody Vendetty" Sylwii Chutnik z ilustracjami Mikołaja Małka.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Wróble na kuble
 • Żółwik
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Ryms na Facebook
 • ryms w empikach
 • czaple
 • Arctic
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Lato Adeli
 • OKO
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • 12 miesięcy