Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Dziewczynka ze światła

Autorzy: , dodano Piątek, 23 listopada 2012 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat)

"Dziewczynka ze światła"
Małgorzata Rejmer
ilustr. Joanna Pawlik
Bunkier Sztuki, 2012
premiera: 8 listopada 2012


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Informacja wydawcy:

"Dziewczynka ze światła" to bajka o pewnej niezwykłej dziewczynce, która lubiła zwierzęta, ale bardzo bała się nietoperzy i o tym, co z tego wszystkiego wynikło.

Seria Małego Klubu Bunkra Sztuki to cykl książek dla dzieci powstających w wyniku współpracy zaproszonych autorów i artystów wizualnych. Wpisują się one w tradycję tak zwanych picture books, czyli książek, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

FRAGMENT:

Dziewczynka ze światła lubiła wszystkich, ale najchętniej bawiła się ze świetlikiem Luniem, który tak jak ona świecił w ciemnościach i dobrze wiedział, co to znaczy gasnąć ze smutku. Bo gdy tylko dziewczynka ze światła zostawała sama, dopadał ją strach, a gdy dopadał ją strach, zaczynała blaknąć i nie była już wcale taka szybka. Matowiała jej sukienka, włosy stawały się szarawe i można było odnieść wrażenie, że nawet słońce chowa się za chmurami.

O AUTORKACH:

Joanna Pawlik (ur. 1974). Malarka, fotografka, artystka wideo. Jej twórczość oscyluje pomiędzy zagadnieniami społecznych mechanizmów wykluczenia a osobistymi przestrzeniami odczuwania. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Małgorzata Rejmer (ur. 1985). Pisarka, doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW. W 2009 roku wydała debiutancką powieść "Toksymia", za którą w 2010 była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Współpracuje z „Lampą”.

O SERII:

Cykl książek dla dzieci powstających w wyniku współpracy zaproszonych autorów i autorek z artystami i artystkami wizualnymi. Książki wpisują się w nurt bajek antydyskryminacyjnych, które poprzez oddziaływanie na dziecięcą wyobraźnię i pobudzanie empatii, uczą akceptowania własnych niedoskonałości i sugerują, że każdy z nas jest inny, a różnorodność to zaleta, a nie wada. Opowiadanym w książkach historiom towarzyszą ilustracje, których podstawowym celem jest uwrażliwianie estetyczne dzieci już od najmłodszych lat. Książki wpisują się w tradycję tak zwanych picture books, czyli książek, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

Serię rozpoczęliśmy jesienią 2011 trzema tytułami: "Historia Myszki Franciszki" i "Magiczny Las" autorstwa Magdaleny Stoch z ilustracjami Marty Ruszkowskiej i Przemysława Czepurko oraz "Przygody Vendetty" Sylwii Chutnik z ilustracjami Mikołaja Małka.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • ryms w empikach
 • Ryms na Facebook
 • Żółwik
 • czaple
 • Lato Adeli
 • 12 miesięcy
 • Wróble na kuble
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • OKO
 • Arctic
 • Ze zwierzyną pod pierzyną