Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Dokąd iść? Mapy mówią do nas

Autorzy: , dodano Niedziela, 8 grudnia 2013 | kategoria: Patronat Rymsa, Książki dla dzieci (7-10 lat)

"Dokąd iść? Mapy mówią do nas"
Heekyoung Kim
ilustr. Krystyna Lipka-Sztarbałło
przeł. Jiwone Lee
Wydawnictwo Entliczek, 2012


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Fascynujący świat map: z patyków i muszelek, wykutych w skale, map nieba, ludzkiego genomu w książce zaliczanej do 100 najpiękniejszych książek świata. Ilustracje Krystyny Lipki-Sztarbałło.

Patronem medialnym tytułu jest "Ryms".

Informacja wydawcy:

Nakładem Wydawnictwa Entliczek ukazała się najnowsza książka zilustrowana przez Krystynę Lipkę Sztarbałło, tegoroczną laureatkę Medalu Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości. "Dokąd iść? Mapy mówią do nas" to pięknie zobrazowana, inspirująca opowieść o mapach, skierowana zarówno do młodego, jak i starszego Czytelnika.

Mapy z patyków i muszelek mieszkańców Oceanii, wykuty w marmurze starożytny plan Rzymu, mapy nieba, plany metra, mapa ludzkiego genomu… Jeszcze zanim powstało pismo, ludzie tworzyli mapy. Każda z nich to unikalny obraz świata widzianego oczami jej twórcy i próba odnalezienia w nim drogi.

Wyjątkowa książka edukacyjna, w której wiedza podana jest z zachwycającą lekkością i prostotą. Poetycki tekst Koreanki Heekyoung Kim i mistrzowskie ilustracje Krystyny Lipki-Sztarbałło zapraszają małych Odkrywców do fascynującej podróży po świecie kartografii, prowokują do refleksji i samodzielnych poszukiwań wiedzy.

Książka "Dokąd iść? Mapy mówią do nas", wielokrotnie nagradzana w Korei, znalazła się na liście 100 najpiękniejszych książek świata w 4. edycji konkursu CJ Picture Book Award 2011. Edycja niemiecka otrzymała m.in. tytuł Książki Miesiąca przyznawany przez Niemiecką Akademię Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej oraz została nominowana do prestiżowej nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis 2012.

Spotkanie z autorką ilustracji Krystyną Lipką Sztarbałło i książką "Dokąd iść? Mapy mówią do nas" odbędzie się w Muzeum Kinematografii w Łodzi w niedzielę 25.11 o godz. 12.00.

O autorkach:

Heekyoung Kim (ur. 1977) - urodzona w Korei, absolwentka historii sztuki i filozofii. Autorka książki "A house of the mind: maum" z ilustracjami Iwony Chmielewskiej, nagrodzonej Bologna Ragazzi Award 2011.

Krystyna Lipka-Sztarbałło (ur. 1949) - absolwentka warszawskiej ASP, autorka ilustracji do ponad 30 książek dla dzieci wydanych w Polsce i za granicą. Laureatka licznych nagród krajowych i medalu BIB 2001. W 2001 r. wpisana na Międzynarodową Listę Honorową IBBY za ilustracje do opowiadania Anny Onichimowskiej "Sen, który odszedł". Uhonorowana Medalem Polskiej Sekcji IBBY 2012 za całokształt twórczości.

link


Zobacz także:


Zapraszam również do spojrzenia na tę książkę bardziej przewrotnie. Wtedy okazuje się ,że jest to książka która pozwala dzieciom odkrywać nie tylko nieznane lądy i kultury, ale i to czym jest dla nas otoczenie. Czy świat zaklinamy czy badamy. Czy chcemy wiedzieć dużo czy mało? i najważniejsze jak to co chcemy przekazac zapisujemy... Czym jest syntetyczny język grafiki. Co to znaczy czytać obraz? Poetycki tekst Heekyoung Kim powoduje ,że odkrywcze pomysły dziecka dobrze wpisują się w naukowe przypomnienia. Dla bardziej dociekliwych część encyklopedyczna - ale dyskretnie umieszczona z tyłu książki. To książka która rośnie wraz z dzieckim. Życzę wszystkim takiej przygody jaką ja przeżyłam przygotowując graficzną interpretację tekstu Heeekyoung Kim.

dodał: Krystyna Lipka-Sztarbałło, Wtorek, 4 grudnia 2012 09:29

Dziękujemy za komentarz i gratulujemy sukcesu, jaki odniosła książka na świecie. Pozdrawiam:)

dodał: Ewa Skibińska, Wtorek, 4 grudnia 2012 18:48

I ja dziękuje za czułą opiekę. Doświadczenia panoramiczne miedzy Europą a Azją wymagają wsparcia, bo inaczej nie wiadomo gdzie iść.Do zobaczenia...

dodał: Krystyna Lipka-Sztarbałło, Środa, 5 grudnia 2012 07:38

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Arctic
 • Plasterek
 • Amelia i Kuba
 • ryms w empikach
 • Lato Adeli
 • Wróble na kuble
 • OKO
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Ryms na Facebook