Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Bankructwo małego Dżeka

Autorzy: , dodano Piątek, 21 września 2012 | kategoria: Nowości, Audiobooki

"Bankructwo małego Dżeka" - audiobook
Janusz Korczak
czyta: Tomasz Sobczak
Biblioteka Akustyczna 2012

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Nakładem Biblioteki Akustycznej ukazał się kolejny audiobook z okazji Roku Korczakowskiego. Powieści o przedsiębiorczym chłopcu możecie posłuchać w interpretacji Tomasza Sobczaka.

Informacja wydawcy:

Dżek Fulton to syn amerykańskiego robotnika uczęszczający do III klasy szkoły podstawowej. Chłopiec zaintrygowany plajtą pobliskiego sklepu postanawia zrozumieć, czym jest bankructwo i jak z powodzeniem zarabiać pieniądze. Zgłasza się do prowadzenia szkolnej biblioteki, a następnie postanawia zorganizować uczniowską kooperatywę. Dzięki niezwykłemu uporowi i godnej podziwu konsekwencji, z powodzeniem realizuje obrane przez siebie ekonomiczne cele. Zdobywa wiedzę i wsparcie ze strony dorosłych, ale przede wszystkim umiejętnie angażuje w swoje plany inne dzieci. A wszystko to pomimo szeregu przeciwności jakie napotyka na swojej drodze.

Wydana oryginalnie w 1924 r. książka Janusza Korczaka w ogóle nie traci na aktualności mimo wielu dekad, jakie upłynęły od jej pierwotnej publikacji. Nie tylko rok upamiętniający oficjalnie najwybitniejszego, polskiego pedagoga, autora m.in. Jak kochać dziecko i książek o Królu Maciusiu, stanowi wystarczający pretekst do zapoznania się z tą pozycją. Przygody przedsiębiorczego chłopca to lektura zarówno pożyteczna, jak i ciekawa dla czytelników i słuchaczy młodego pokolenia. Nie mniej na czasie od święcących współcześnie tryumfy popularnych serii młodzieżowych.

Książki Korczaka są nie tylko ciekawe literacko, ale mają też w sobie ogromny walor edukacyjny. Marzeniem Dżeka jest zostać kupcem. Bohater powieści dowiaduje się o znaczeniu takich pojęć jak rabat, ubezpieczenie czy kredyt, a także wielu innych tajników handlu. Wszystko to łączy z wysoce etyczną postawą, wzbudzającą powszechny szacunek dla jego działalności. Dzięki temu książka Korczaka to również wspaniały przewodnik dla dzieci stawiających dopiero pierwsze kroki w sprawach finansowych. Przy znanym powszechnie poziomie wiedzy na te tematy poznanie klasycznej już książki o Dżeku może okazać się nieocenioną pomocą, stanowiącą fantastycznie uzupełnienie topornej i często zupełnie niepraktycznej wiedzy nabywanej w szkole. Od teraz z przygodami przedsiębiorczego chłopca będzie można zapoznać się również przy pomocy audiobooka wydanego przez Bibliotekę Akustyczną.

O AUTORZE
Janusz Korczak, właściwie Henryk Goldszmit (1878 lub 1879 - 1942) - prekursor walki o prawa dziecka, lekarz z wykształcenia i zawodu, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z powołania i wyboru; w latach 1912-1942 dyrektor warszawskiego Domu Sierot dla dzieci żydowskich, od 1919 współorganizator Naszego Domu - dla dzieci polskich, wykładowca w Państwowym Instytucie Pedagogiki Specjalnej, współpracownik wielu pism i założyciel "Małego Przeglądu", pierwszego czasopisma, redagowanego wraz z dziećmi, autor popularnych pogadanek radiowych - gadaninek Starego Doktora. Napisał m.in. "Jak kochać dziecko", "Prawo dziecka do szacunku", "Króla Maciusia Pierwszego", "Króla Maciusia na wyspie bezludnej". Mimo szansy opuszczenia getta pozostał ze swymi podopiecznymi i zginął wraz z nimi wywieziony do obozu zagłady w Treblince.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Wróble na kuble
 • Arctic
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Lato Adeli
 • OKO
 • ryms w empikach
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Ryms na Facebook
 • 12 miesięcy
 • Żółwik
 • czaple
 • Ze zwierzyną pod pierzyną