Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Maja na tropie jaja

Autorzy: , dodano Środa, 3 października 2012 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (3-5 lat), Książki dla dzieci (4-6 lat)

"Maja na tropie jaja"
Rafał Witek
ilustr. Emilia Dziubak
Wydawnictwo Edukacyjny Egmont, 2012
seria: Czytam sobie


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Seria "Czytam sobie" Egmontu to dobry pomysł wydawniczy i fajna propozycja dla początkujących czytelników. Książki są niewielkiego formatu, w miękkiej oprawie, tekst na miarę możliwości dziecka - wybór tytułu ułatwia podział na poziomy trudności: 1 (składam słowa), 2 (składam zdania) i 3 (połykam strony). Autorzy - znani i lubiani m.in. Grzegorz Kasdepke, Wojciech Widłak, Zofia Stanecka, Joanna Olech, podobnie ilustratorzy, jak choćby młode zdolne Emilia Dziubak i Joanna Rusinek.

Mój ośmioletni syn już "przetestował" zabawną historyjkę, opowiedzianą przez Rafała Witka i zilustrowaną przez Emilię Dziubak - "Maja na tropie jaja"(poziom 2). Podobało się? Owszem, a satysfakcja tym większa, że lektura była samodzielna.

Krótko o treści. Maja pomaga papudze, która po nocnej ucieczce z zoo pojawia się na ganku domu dziewczynki. Z kolei papudze uciekło jajo, cóż, dostało nóg i uciekło :) Gdzie? Tu zaczyna się wielka wyprawa poszukiwawcza, obie bohaterki wynajmują statek, którego załoga dzielnie pomaga w detektywistycznym zadaniu. Uda się, uda, papuga odnajdzie... złotego pisklaka, a Maja obudzi się ze snu :)

Dużo jest w tekście, celowo użytych, wyrazów z literą "r", można też poćwiczyć podział na sylaby, pomogą w tym przykłady w ramkach. Wypróbujcie, przetestujcie, podsuńcie dzieciom.    

Ewa Skibińska

link

Książeczka ta jest niesamowicie zabawna, ciekawa i naprawdę bardzo ładna. Przygody Mai i złotej papugi są bardzo fajne, a zakończenie zaskakujące. Bardzo podoba mi się szata graficzna tej książeczki. ilustracje są komiczne, kolorowe, bardzo ładne i przyciągające wzrok. Tekst natomiast jest prosty. Zawiera w sobie jednak kilka bardziej luźnych zwrotów na przykład takich jak "dać drapaka", czy też "wsuwać owoce" :)
Seria ta nie jest przeznaczona do wspólnego czytania z rodzicem. Wręcz przeciwnie, chodzi tutaj o to, aby dziecko nauczyło się czytania samodzielnego. Jednak mimo to z przyjemnością czytam ją Nikodemowi. Sam nie potrafi jeszcze czytać, więc nie mogłam się powstrzymać i musiałam zapoznać go z tą ciekawą historią. Jednak jestem pewna, że kiedy synek rozpocznie naukę czytania to książeczki z tej serii staną się dla niego wspaniałą pomocą :)

dodał: Marta mama Nikusia, Wtorek, 30 października 2012 22:06

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • ryms w empikach
 • Wróble na kuble
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Plasterek
 • Lato Adeli
 • Ryms na Facebook
 • Amelia i Kuba
 • OKO
 • Arctic
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa