Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Oro

Autorzy: , dodano Poniedziałek, 4 czerwca 2012 | kategoria: Nowości, Książki dla młodzieży

"Oro"
Marcel A. Marcel
ilustr. Krzysztof Ostrowski
Wydawnictwo Marginesy, 2012


Galeria zdjęć:

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Opowieść o współczesnych nastolatkach z odrobiną magii w tle. Czy pozwolisz by Oro Cię "zaczarował"?

Informacja wydawcy:

Niezwykła opowieść o współczesnych nastolatkach z odrobiną magii w tle. Czy pozwolisz by Oro Cię "zaczarował"?

Jeśli: traktują cię jak dziecko, nie widzą w tobie człowieka, jesteś samotny, przestałeś wierzyć w miłość, nie masz rodziny, albo twoi bliscy to wilki, chcesz przeżyć coś niezwykłego - spotkaj się z Oro.

NIEZWYKŁA HISTORIA LENY, DZIEWCZYNY Z DOMU DZIECKA, KTÓRA ODDANA DO RODZINY ZASTĘPCZEJ ZNAJDUJE COŚ NA CO NIE LICZYŁA I CZEGO SIĘ NIE SPODZIEWAŁA, ALE TEŻ DZIWACZNYCH PRZYJACIÓŁ: ARNOLDA, OKO, MEMORY, ISKRĘ I CIENKĄ…

KAŻDE Z NICH STANIE SIĘ DLA NIEJ KIMŚ WYJĄTKOWYM, KAŻDE Z NICH MA SWOJĄ HISTORIĘ, KTÓRĄ LENA Z TRUDEM ODKRYJE, ALE CZY ZROZUMIE? W SZAFIE W POKOJU LENY MIESZKA KTOŚ JESZCZE. KTOŚ KTO ZMIENI ŻYCIE I ŚWIAT LENY NA ZAWSZE!

Bohaterowie tej książki tak o niej mówią:

O co cho? Czemu wszyscy oszaleli na temat tej książki? No to czytam…, a tu jesteśmy na golasa! Przestrzegam, to nie zawsze jest sexy widok!

ARNOLD

Jak zamazać „ry” i wstawić „ky”, to w przodule jest OKO. I tak jest o wiele dobrzej. Jeszcze nie sczytałem całej. Ona ma liczne litery a my w zerówce jesteśmy przy „ny”. „Ny” jak „ananas” albo „amiot”.

OKO

Oro? Nie mam w bazie człowieka.

MEMORY

Moich rysunków do książki nie wzięli??? Bo jestem kobietą? Najbardziej podobała mi się bohaterka o imieniu Iskra: walczy ze swoimi wadami i zwycięża. Ma też wiele cech księżniczki i w następnej części powinna zamieszkać w pałacu i mieć swojego kucyka!!!! Poza tym, kiedy nie czytam, oglądam komiks. Domalowuję tam, gdzie ten pan co rysował, zapomniał!

ISKRA

Jestem tylko epizodem?! No, nie… Dobra! Napiszę swoją historię, bo jak się pisze, że jestem gruba albo że zakochuję się jak głupia – to nie jest fajnie. Dobra, napiszę swoją historię!!!

CIENKA

KIEDY JESTEŚ ZE ŚWIATEM NA NIE – UŻYJ MAGII. TEJ PRAWDZIWEJ, KTÓRĄ NOSISZ W SOBIE. GDY ZJAWI SIĘ ORO – BĄDŹ GOTOWY NA TRZĘSIENIE ZIEMI! NAJPIERW NASTĄPI CHAOS I SZOK. NO WIESZ, ŻEBY ZBUDOWAĆ TRZEBA CZASEM ZBURZYĆ POTEM POJAWI SIĘ ŚWIATŁO. PIELĘGNUJ JE W SOBIE. WŁAŚNIE ZACZYNASZ NOWE ŻYCIE! TY TO MASZ FAJNIE!

Twórcy:

MARCEL A. MARCEL – to dźwięczny jak Oro i tak jak on intrygujący i niewidzialny pseudonim, za którym ukryły się dwie autorki:

DANA ŁUKASIŃSKA – dramatopisarka, scenarzystka, dramaturg, script doctor. Autorka sztuk teatralnych i słuchowisk: "Agata szuka pracy", "Strøkne Ann", "Bazuka", "Olga. Eine charmante Frau", "Hibakusha", "Wariacje z powtórzeniami", scenariuszy wybranych odcinków serialu "Włatcy móch", powieści "Piąta pora roku". Uczestniczka Laboratorium Dramatu, Laboratorium Scenariuszowego (PISF), Konserwatorium Noweli Filmowej (PISF), Forum Dramaturgicznego (Instytut Teatralny).

OLGA SAWICKA – aktorka teatrów warszawskich, wykładowczyni w Akademii Teatralnej w Warszawie, reżyser dubbingu (m.in. "Harry Potter", "Epoka lodowcowa"), współscenarzystka seriali telewizyjnych "Teraz albo nigdy", "Samo życie". "Oro" to jej debiut powieściowy.

Rysownik:

KRZYSZTOF OSTROWSKI – rysownik komiksowy, grafik, twórca animacji i teledysków. Wokalista i współautor tekstów w zespole Cool Kids of Death. Jest autorem takich komiksów jak: "Plastelina", "Nowa Plastelina", "Nadzwyczajni. Pantofel Panny Hofmokl" (do scenariusza Dennisa Wojdy), oraz wydanego w 2010 r. na zamówienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych kontrowersyjnego komiksu w ramach antologii "Chopin New Romantic". Odpowiada też za okładki pierwszych dwóch wydań "Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną" Doroty Masłowskiej, oprawę graficzną płyt Cool Kids of Death, Budynia, Myslovitz, Pustek czy Lao Che. Robił teledyski m.in. dla Cool Kids of Death, Smolika, Pogodno, 19 Wiosen, Pustek i Much, animacje dla oskarowego studia BreakthruFilms i do filmów Przemka Wojcieszka (Made in Poland, Sekret). Wykłada na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • czaple
 • Wróble na kuble
 • Żółwik
 • Ryms na Facebook
 • ryms w empikach
 • OKO
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • Lato Adeli
 • Arctic
 • 12 miesięcy