Kategorie

Audiobooki

Komiks

Książki dla dorosłych

Książki dla dzieci (0-3 lata)

Książki dla dzieci (10-12 lat)

Książki dla dzieci (3-5 lat)

Książki dla dzieci (4-6 lat)

Książki dla dzieci (5-7 lat)

Książki dla dzieci (7-10 lat)

Książki dla każdego

Książki dla młodzieży

Książki dla rodziców

Nowości

Obce strony

Patronat Rymsa

Ryms

Studencki HYDE PARK

Z archiwum słonia

Zapowiedzi

 

Lista pozycji

Ostatnio komentowane

Pokaż więcej

Chomik Wincent i świat sztuki: Stanisław Wyspiański

Autorzy: , dodano Poniedziałek, 4 czerwca 2012 | kategoria: Nowości, Książki dla dzieci (7-10 lat), Książki dla dzieci (10-12 lat)

"Chomik Wincent i świat sztuki: Stanisław Wyspiański"
Anna Chudzik
ilustr. Izabela Marcinek
proj. graf. Tadeusz Nuckowski
Wydawnictwo Bosz, 2012

« wróć na stronę listy informacji o książkach

Nowa seria edukacyjna Wydawnictwa Bosz - pierwsza książka poświęcona jest sztuce Stanisława Wyspiańskiego. A w świat malarstwa wprowadza chomik Wincent.

Informacja wydawcy:

Ta publikacja sprawi, że każde dziecko pokocha sztukę. "Chomik Wincent i świat sztuki” to seria książek dla dzieci, która będzie w przystępny i zabawny sposób pokazywać dokonania największych polskich artystów. To wydawnictwo stworzone dla dziecięcego rozwoju, zabawy i nauki. Uzupełnione o praktyczne ćwiczenia. Pierwsza z książek serii będzie poświęcona Stanisławowi Wyspiańskiemu.

W świat wielkiego malarstwa wprowadza rysunkowa postać zabawnego chomika Wincenta. Opracowanie zawiera wysokiej jakości, kolorowe reprodukcje obrazów – zwanego Czwartym Wieszczem Polskim – Wyspiańskiego. Pomiędzy nie wplecione został tekst dotyczący życia i twórczości artysty. Merytoryczny przekaz o charakterze edukacyjnym uzupełniają barwne ramki z ciekawostkami na temat malarstwa i zdjęcia miejsc związanych z życiem bohatera książki.

Wyjątkowym elementem publikacji są zabawy, które zachęcają do samodzielnego odkrywania technik warsztatowych jakimi posługiwał się artysta. Prowadzą one do nawiązania dialogu z jego twórczością. Dziecko może między innymi odkryć, czym jest w sztuce wizjer służący do malowania pejzaży i jak go samodzielnie zrobić. Doświadczy też radosnych chwil tworząc własny witraż według zamieszczonej instrukcji. Interaktywny wymiar książeczki podkreślony jest przez pytania sprawdzające, które zabawę ze sztuką czynią również nauką. Na ostatnich stronach znajduje się treściwy informator wskazujący jak dalej poznawać postać Wyspiańskiego. Wydawnictwo staje się dzięki temu pierwszym krokiem w stronę rozbudzania wśród najmłodszych pasji do sztuki.

"Chomik Wincent i świat sztuki" zachowuje estetyczny umiar i tradycyjny styl. Anna Chudzik to doktor filologii polskiej, a Izabela Marcinek absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, czynna artystka. "Chomik Wincent i świat sztuki" jest publikacją przeznaczoną dla dzieci w wieku 8-12 lat.

 Seria książeczek edukacyjnych "Chomik Wincent i świat sztuki" to:

- łatwy i przyjazny sposób na zainteresowanie dziecka światem sztuk pięknych – malarstwa, grafiki, rzeźby, sztuk użytkowych;
- dostosowane do wieku dziecka (8-12 lat) informacje o epoce, życiu i twórczości poszczególnych artystów;
- reprodukcje najwybitniejszych prac malarskich, graficznych i innych;
- wprowadzenie w tajniki technik malarskich i graficznych;
- zajmujące ćwiczenia praktyczne, rozwijające wiedzę estetyczną oraz umiejętności manualne dziecka.

link

Dodaj komentarz

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • 12 miesięcy
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej
 • Lato Adeli
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • OKO
 • Wróble na kuble
 • Ryms na Facebook
 • czaple
 • ryms w empikach
 • Żółwik
 • Arctic