Ostatnio dodane

Co nowego za granicą? Zosia Gwardyś poleca!

Czwartek, 6 czerwca 2019

Czeskie nowości - odsłona czwarta

Niedziela, 2 czerwca 2019

Mała Czcionka poleca sześć zagranicznych premier

Poniedziałek, 20 maja 2019

Samouk spod Mościsk

Poniedziałek, 13 maja 2019

Wywrotowy komiks

Wtorek, 30 kwietnia 2019

 

Ostatnio komentowane

Klasycy przedwojennej ilustracji

Wtorek, 21 lipca 2015

Gdzie szukać aplikacji dla dzieci?

Piątek, 9 października 2015

Najważniejsze nagrody w dziedzinie: książka dla dzieci i młodzieży

Wtorek, 5 kwietnia 2016

Nowe szaty Andersena

Środa, 1 kwietnia 2015

Komiksowa podróż Shauna Tana

Piątek, 9 stycznia 2015

Dzieci ma się po to, żeby mieć z kim czytać

Poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Ci, którym nikt nie czytał, samodzielnie też odkrywają literaturę. Jednak u mnie, kiedy byłam dzieckiem, tata zawsze czytał i ja ten nawyk przeniosłam do mojego domu - pisze Justyna Sobolewska, krytyczka literacka, dziennikarka w gościnnym felietonie.

więcej »

Siedem książkowych typów Mai i Leny (na tę chwilę)

Środa, 4 kwietnia 2012

U moich pięcioletnich bliźniaczek widać już olbrzymi literacki skok. Jeszcze rok temu nie były w stanie skupić się na dłuższych historiach, bo je rozpraszały. Teraz – wydaje się, że mogą słuchać godzinami - pisze Krystyna Romanowska.

więcej »

Zachować twarz

Wtorek, 3 kwietnia 2012

Ponad 50% Polaków nie czyta książek! W ogóle! Brzmi fatalnie. Beznadziejnie. Jednak jest taka książka, do której zaglądają miliony, nie tylko Polaków, ale ludzi na całym świecie... - pisze Marta Lipczyńska-Gil w felietonie dla "Paperminta".

więcej »

Rodzina - na dywanik!

Wtorek, 27 marca 2012

Nadmuchane słowo „Rodzina” kiwa się jak upiorny balonik. Odmienia się w języku. Raz się wydaje święte, innym razem anachroniczne, jakby było reliktem przeszłości - pisze w felietonie dla "Rymsa" Agnieszka Wolny-Hamkało.

więcej »

Gender a równość

Środa, 14 marca 2012

Gender to tak naprawdę nic innego niż dyskusja na temat równości – równości płci, która przeplata się z prawem do bycia sobą, szeroko pojętego indywidualizmu. Postaram się ukazać to na przykładzie literatury szwedzkiej - pisze Hanna Dymel-Trzebiatowska.

więcej »

Lubię książki, które dobrze się kończą

Czwartek, 8 marca 2012

Lubię wszystkich moich bohaterów. Jędrusia lubię, bo szuka, nawet jeśli nie wie, czego. Nie ustaje. Jest uważny. Nie przechodzi nad faktami bezrefleksyjnie - mówi Wojciech Widłak, pisarz, autor m.in. "Samotnego Jędrusia" i "Podręcznych nieporadników".

więcej »

Staruszka muszkę...

Piątek, 2 marca 2012

"There was an Old Lady Who Swallowed a Fly", znana także jako "I Know an Old Lady...", to absurdalna rymowanka do zabawiania dzieci. Nie taka stara, jak by sugerował tytuł - pisze Monika Obuchow w 15. "Rymsie".

więcej »

Tygodniowa nuda

Środa, 29 lutego 2012

Podczas ferii zimowych jeden tydzień był bezdzietny. Swoisty odwyk od pociech. Dziwne dni, jakby zawieszone, jakby wszystko działo się w zwolnionym tempie. Plany miałam wielkie - pisze Marta Lipczyńska-Gil w felietonie dla "Paperminta".

więcej »

Bajtlik tu, Bajtlik tam

Poniedziałek, 27 lutego 2012

"Sztukę latania" zrobiłem w pierwszej klasie liceum. Była to moja pierwsza próba stworzenia książki. Zrobienie całości zajęło mi trzy dni. Drukowałem ją na słabej drukarce i zszywałem spinaczem - mówi Jan Bajtlik, grafik, plakacista, ilustrator.

więcej »

Jakość, a nie jakoś

Piątek, 24 lutego 2012

Jestem przeciwnikiem szkoły. Uważam, że niezależnie od tego, czy jest prywatna, państwowa, czy społeczna, zawsze łamie indywidualność dziecka. Ale trzeba nauczyć się z nią żyć – mówi doktor Tomasz Sobierajski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

więcej »

Najnowszy numer


ZAMÓW NEWSLETTER


Reklama

 • Wróble na kuble
 • Arctic
 • Amelia i Kuba
 • ryms w empikach
 • Lato Adeli
 • Plasterek
 • Ryms na Facebook
 • IBBY Ryms upowszechnianie czytelnictwa
 • OKO
 • Ze zwierzyną pod pierzyną
 • Gwarancja kultury dla Marty Lipczyńskiej